Verslag

Weekeindje Ameland

Zon, zee en strand, maar vooral gezellig!
 
Vrijdag 20 juni zijn we vertrokken met een groep van 31 zwemmers en 6 begeleiders. Om 17.00u reden we richting de boot in Holwerd. We waren wat vroeg, zo vroeg dat we een boot eerder konden nemen. We waren dus een uur eerder op Ameland! Het weer was prachtig.
Nadat we allemaal een fiets hebben gekregen gaan we op weg naar de kampeerboerderij. De bagage wordt gebracht door de fietsverhuur.
 

Met de wind in de rug komen we bij onze slaapplaatsen aan. Als iedereen een plekje heeft gevonden en is geïnstalleerd, stappen we weer op de fiets. We gaan de duinen in en doen daar een spel. Iedereen doet fanatiek mee en heeft enorm veel lol. rond 22.30u gaan we terug naar de kampeerboerderij. De eerste fietssleutel is al verloren, dus morgen maar eerst weer naar de fietsverhuur.
Moe maar voldaan gaat iedereen nog zijn eigen gang. We moeten hierna nog een nacht, maar dat weerhoudt bijna niemand ervan om nog even flink door te gaan. Maar om 04.30u is het dan eindelijk stil.
 
Om 07.30u worden de eersten weer gewekt voor de corvee. De rest slaapt of dut nog een kwartiertje door en om 8.00u zit iedereen aan het ontbijt. Het lunchpakket wordt door ieder voor zich gesmeerd. We gaan een stuk fietsen. In Hollum (aan de andere kant van het eiland...) wordt om 11.00u gedemonstreerd hoe het in zijn werk ging als er vroeger een schip in nood was. Met een stel paarden wordt een reddingsboot vanuit het dorp naar het strand getrokken en daar te water gelaten/getrokken.
Iedereen loopt dan in een lange stoet achter de boot aan en bekijkt het allemaal aandachtig. Wij dus ook!
Nadat iedereen weer bij elkaar was zijn we via het 'paardengraf' naar de vuurtoren gefietst. Hier hebben we wat gegeten en gedronken. We gingen in groepen naar boven. Eenmaal boven hadden we een prachtig uitzicht over het eiland en konden we zelfs Terschelling, Vlieland en Schiermonnikoog zien liggen.
 
Vanwege het mooie weer en het harde fietsen besluiten we naar het strand te gaan om daar even te relaxen en te zwemmen. Bij het strand van Ballum aangekomen, is er sprake van drijfzand, dus toch maar verder naar het strand van Nes. Er waren geweldig hoge golven en bijna iedereen is wezen zwemmen. Op een enkeling na die druk bezig waren met frisbeeën, zonnebaden en voetballen.
 
Nadat iedereen (toch al wel flink verkleurd door de zon) weer helemaal aangekleed en wel op de fiets zit, gaan we nog even naar het dorp (Nes). Hier hebben we een dik uur om even rond te kijken en (toch nog, volgens sommigen, nodige) inkopen te doen voor de voetbalavond.
 
Bij de boerderij aangekomen even lekker onder de warme douche, terwijl de BBQ wordt aangestoken. Na het eten worden de voorbereidingen getroffen voor de kwartfinale van Nederland-Rusland. Alles was opeens oranje!! Vlaggetjes en shirts (en nog veel meer gekke dingen en creaties) worden tevoorschijn gehaald.
We hebben heel gezellig met zijn allen naar voetbal gekeken. De sfeer werd even wat grimmig, maar de meesten waren al snel weer vrolijk. Na afloop van de wedstrijd doken een aantal direct hun bed in, maar er waren ook een aantal die nog even bleven zitten. Uiteindelijk was het om 04.00u helemaal donker en stil.
 
Om kwart voor 9 moest iedereen toch echt wel uit bed, want de bagage werd om 09.00u weer opgehaald en daar de boot gebracht. Nog nooit iedereen zo snel uit bed gezien. En kant en klaar voor vertrek binnen een kwartier!
Na het ontbijt wordt alles nog even goed schoongemaakt. Al was dat niet nodig, want de avond ervoor waren een aantal meiden bang dat ze niet konden uitslapen en hadden de slaapzaal al helemaal schoongemaakt.
De jongens hadden uit frustratie alle (oranje) dingen al weggehaald en hier was dus ook niet veel meer te doen.
We waren snel op weg. We zouden de oostkant van het eiland gaan bekijken, maar vanwege de harde (tegen)wind heeft de leiding hiervan afgezien en zijn we naar het strand gegaan om daar een spel te doen.
Met dat spel kregen we veel bekijks. We hebben zelf ook veel lol gehad. Wederom deed (bijna) iedereen fanatiek mee. Leuk!
Maar... Als donderslag bij heldere hemel, komt er opeens een beste regenbui naar beneden vallen, waardoor alle spullen razendsnel naar een droge plaats moeten worden gebracht. Het spel komt dus een beetje abrupt ten einde, maar dat weerhoudt een aantal er niet van om toch nog even een frisse duik te nemen in de zee. We zijn tenslotte een zwemvereniging...
 
Vervolgens via een korte omweg naar de fietsverhuur gefietst en toen doorgelopen naar de boot.
Om half 3 voer de boot de haven in Nes uit en om 15.15u meren we aan in Holwerd. Tevreden en nog even nakletsend vertrekt ieder voor zich naar Assen. Bij v.d. Valk komen de laatste auto's om 17.30u aan en gaat iedereen naar huis.
 
Al met al 2 vermoeiende dagen (en de daarbij behorende nachten), maar wel heel gezellig en geslaagd!
Ik denk dat iedereen met een voldaan gevoel kan terugkijken. Leiding/organisatie BEDANKT!!!!
 
Sanne

 

 

 
Extra Info

 

 
   
 

                                                                                                Copyrighted by Bertjan Marree, All rights reserved, 2006